Hokejový klub Pilsen Wolves

Filosofie klubu

Hokejový klub Pilsen Wolves „Plzeňští Vlčáci“ byl založen Václavem Zunou v roce 2012. Hlavním záměrem klubu je rozvoj hokejové mládeže v Plzni a okolí s využitím moderních výchovných a trenérských metod. Hokej sice patří k nejoblíbenějším kolektivním sportům v Česku, ale v posledních letech zaznamenáváme klesající zájem o tento tradiční sport. Co s tím?

Naším cílem je dosáhnout toho, aby se z dětí stávali nejenom dobří sportovci, ale především zdraví a dobře charakterově vybavení jedinci, kteří v dospělosti budou moci hrát vůdčí úlohu ve společnosti. Budování zdravého sebevědomí a sebeúcty jdou ruku v ruce s hrdostí na tým, za který hrají. Současně se u dětí posiluje pocit zodpovědnosti, neboť každé lajdáctví a nekázeň nevede jen k vlastnímu neúspěchu, ale i k neúspěchu celého týmu a kamarádů, se kterými hrají.

Proto i název klubu není pouhým pojmenováním klubu, ale odkazuje na výchovu vlčat ve vlčí smečce a současně charakterizuje místo v kolektivu, kde schopnosti každého jednotlivého vlka znamenají úspěch celé smečky. Stejně tak, jako přežití v divoké přírodě, také sportovní zápolení vyžaduje odvážného ducha, čestnost, soudržnost, pracovitost, tolerantnost a odolnost. Všechny tyto charakterové vlastnosti pomáhá budovat láska ke sportovnímu zápolení. Proto jsme se vydali touto cestou, po které chceme naše, a hlavně vaše, malé vlky vést.

V kontextu výše zmíněné filozifie se klub rozhodl změnit dosavadní pojetí klubového hokeje a nabízí nejen ryze sportovní náplň, ale i další atraktivní mimohokejové aktivity. Tyto aktivity rozvíjí pohybové, vědomostní i charakterové vlastnosti dětí a zlepšují soudružnost kolektivu dětí, rodičů a trenérů. Chceme, aby se děti v klubu cítily dobře a jedinou cestou k tomuto cíli je moderní komplexní výchova mládeže, se kterou právě přichází náš klub Pilsen Wolves.

PŘIDEJ SE DO SMEČKY A NAUČ SE BRUSLIT!

PRVNÍ TRÉNINK JE BEZPLATNÝ

Kurzy bruslení

Tréninkový proces jako hlavní nástroj hokejové výchovy v klubu

Tréninkový proces jako hlavní nástroj hokejové výchovy v klubu Klíčovým aspektem výchovy je pro nás vztah mezi tréninkovým procesem a herním výkonem v zápasech. Základním kamenem tohoto bodu je idea moderních strukturovaných tréninkových jednotek. Ty hráče motivují k nejvyšší výkonnosti a účelovosti bez ztráty motivace ke hře, kterou vytvořil při založení klubu Václav Zuna.

Následný rozvoj těchto systémů, společně s prvky nejnovějších tréninkových metod, vnesl do klubu Petr Jonák, držitel nejvyšší americké licence Coaches Level 5. Tento komplex tréninkového procesu nepřináší pouze herní zdokonalování, ale buduje a posiluje lásku ke hře a prožitku z ní nejen v zápasech, ale i při trénincích.

Zázemí smečky

Zimní stadion ICE ARENA PLZEŇ

Zimní stadion ICE ARENA PLZEŇ byl zprovozněn 1. 9. 2009 a od té doby se neustále rozvíjí v nabídce služeb pro své návštěvníky. Vlčí smečka využívá ledové plochy a prostory stadionu od roku 2012. Stadion má po celý rok k dispozici 2 zastřešené ledové plochy o rozměrech 28x58m. Součástí areálu je i příjemná restaurace s výhledem na obě hrací plochy a Fitness studio.

Krašovská Aktivity centrum Plzeň

Krašovská Aktivity centrum Plzeň, se stalo pro smečku zázemím pro tréninky mimo led. Aktivity centra jsou podporovány městem Plzeň a nabízí kvalitu té nejvyšší úrovně

1. Základní škola v Plzni

Vzdělávání smečky probíhá na 1. Základní škole v Plzni, která poskytuje Vlkům vysoký standart výuky a příjemné prostředí. Škola je vybavena dvěma učebnami PC, multimediálním centrem, keramickou dílnou, školním divadlem, tanečním sálkem, posilovnou, dopravním hřištěm, novým atletickým areálem, krytým bazénem a třemi tělocvičnami. Škola nabízí kvalitní výuku jazyků (angličtina, němčina a francouzština). Ze školy jsou Vlčáci po vyučování vyzvednuti trenérem a jedou společně na trénink.

Psali o nás

2024 - Fadrný o jízdě Wolves do extraligy: Nikdo s tím nepočítal! Příprava předčila talent, hokej.cz Přečíst více »

2024 - Kouč Fadrný dotáhl mladé Vlky do extraligy. Ani tam nechce být za outsidery, Plzeňský deník Přečíst více »

2024 - Postup? Neuvěřitelné, nikdo to nečekal, žasne Makarius. Na oslavy nebyl čas, hokej.cz Přečíst více »

2024 - OBRAZEM: Euforie nováčků! Takhle Vlci dopsali nejsilnější příběh sezony, hokej.cz Přečíst více »

2024 - Druhý postup za sebou! Neuvěřitelní Pilsen Wolves vybojovali Extraligu dorostu, hokej.cz Přečíst více »


Archiv

Zázemí smečky

Sídlo klubu: Studentská 2143/117, Bolevec, 323 00 Plzeň

Identifikační číslo: 01170619

Číslo účtu: 115-5814040207/0100

Právní forma: Spolek

Zázemí: ICE ARENA PLZEŇ na Košutce

Barvy klubu: červená, modrá, šedá

Znak klubu

Maskot smečky vlk Chlup

PŘIDEJ SE DO SMEČKY A NAUČ SE BRUSLIT!

PRVNÍ TRÉNINK JE BEZPLATNÝ

Kurzy bruslení