Týden Hokeje ve Vlčím doupěti v Plzni

Mohlo to být obyčejné úterní odpoledne. Zpočátku zimní stadion ICE ARENA v Plzni na Košutce zažíval zcela běžný den, vlci ze smečky Pilsen Wolves se pohybovali na stadionu v rámci svých tréninků, kavárna měla své stálé hosty a činovníci stadionu i oddílu plnili své povinnosti. Vše se změnilo úderem 15. hodiny. Jako by se běžný život na stadionu změnil z vlčího potulování k vlčímu sprintu o život. Do útrob „vlčího doupěte“ začali proudit noví maličcí adepti vlčího společenství. Mnoho dětí bylo vyjukaných a v očích jim plápolaly plamínky očekávání a napětí.

Již při prvním setkání s vlčími mámami z nich napětí mizelo a na tvářích se jim objevil neskrývaný úsměv. Vlčí mámy byly velmi přátelské a hodné. Ihned od nich děti dostaly malé dárečky v podobě hokejové lahve na pití a krásné klíčenky, které se jim budou hodit, až půjdou do školy. Rodiče těchto malých snad budoucích vlčat se okamžitě začali vyptávat na podrobnosti celé akce a hlavně na možnosti, jak začít s hokejem. Vlčí mámy jim vysvětlily vše potřebné k organizaci akce, a na další informace je odkázaly na malou přednášku, které se konala ve společenských prostorách stadionu. Také jim ochotně ukázaly všechny směrové tabulky, aby se mohli po stadionu pohybovat jako doma.

Ve společenském prostoru stadionu na rodiče čekal známý alfa vlk Lukáš Pravda. Velmi ochotně rodičům vysvětlil téměř vše, od představení samotného sportu, přes vybavení hokejisty a možnostech půjčení první výstroje, až po systém fungování klubu Pilsen Wolves. Rodiče ve velmi přátelské atmosféře kladli řadu otázek, na které jim Lukáš ochotně odpovídal. Atmosféra byla jako v rodinném kruhu. Myslíme, že z mnoha rodičů odboural váhavost a nedůvěru, jež u nás hokej bohužel za poslední léta získal. Dobrá práce, Lukáši!

A co mezitím dělaly děti? S mladými a úžasnými trenéry si děti hrály na „suchý“ hokejový trénink v tělocvičně stadionu. Přesně tam, kde se běžně připravují již staří mazáci, vlci z vyšších ročníků. Ale pozor, dnes to byla mladá vlčata, která měla celou tělocvičnu pro sebe. A co zde dělala? Zeptali jsme se Aničky, která právě vybíhá z tělocvičny: “Kam pádíš?” “Jdu za maminkou.” “A co jste tady dělali?” “Hráli jsme na zvířátka, já jsem byla pes, honili jsme se, museli jsme zastavit na červenou, taky jsme bojovali o velké kostky, a byla sranda!“. No, nejsem z toho moc moudrý. A tak se jdeme zeptat našich trenérů. „Tak co jste dětem ukázali?” “Hlavně to, že hokej je velká zábava a zpočátku především hra. Děti soutěží v různých disciplínách a vůbec si neuvědomí, že vlastně nacvičují nějakou dovednost. Například děti běhají dokola a sledují trenéra, který má zelený a červený terčík. Pokud je nad hlavou trenéra zelený terčík, tak běhají všichni dokola, a pokud červený, musí zatavit a udělat dřep. To od dětí vyžaduje sledovat jaký terčík je nad hlavou, ale také sledovat děti okolo sebe, aby do nich při běhu nevrazily“. Aha, proto Anička stála na červenou. Začíná to vše dávat smysl. A když vidím, jak děti odcházejí z tohoto „suchého“ tréninku do šaten veselé a rozdováděné, je mi zcela jasné, že trenéři moc dobře vědí, jak s těmito dětmi správně pracovat. A to je dnes viděli poprvé. Prostě alfa tým trenérů je u nás super!!!

Tak a teď všichni na led. Teda jen budoucí vlčata společně s trenéry. Rodiče mají důležitou funkci na tribuně v podobě obecenstva. Na ledě již čeká maskot klubu Pilsen Wolves vlk Chloupek, který jim pomůže s prvními krůčky na ledě a s tím, aby překonali obavy z prvních malých neúspěchů. Vesele mezi dětmi jezdí, tam kde může, pomůže, s dětmi se fotí a neustále povzbuzuje. Všichni v oddíle máme Chloupka moc rádi. Co děti na ledě zažily? Nejdříve shlédly malý hokejový zápas, a s chutí si zakřičely při každém gólu. Bylo jedno, do jaké branky padl. Nakonec, ono těch gólů moc nepadlo, neboť máme skvělé mladé brankáře, které trénují úžasní trenéři. Ale to vůbec nevadilo. Pro ty nejmenší pak následovala jízda na bruslích s hrazdičkou, kterou doprovázela řada her. Ti co se již na bruslích udrží, zkoušeli přeskočit na ledě lano, snažili se lano chytit, když je táhnul trenér a plnili různé další úkoly. Rodiče na tribuně nevěděli, na co se mají dívat dřív. Všichni pak skládali veliké kostky s různými obrázky. Tato hra všechny tak zaujala, že zapomněli na hrazdičku a najednou se stal zázrak a „jeli“ na ledě i bez ní, ani si toho nevšimli, prostě najít správnou kostku je zkrátka víc. A to ještě na řadu přišly hry s barevnými míčky. To byla teprve zábava. Snad si na tento den děti v dobrém vzpomenou a přijdou rozšířit naše řady. Jsem o tom pevně přesvědčený.

Začalo to všedním dnem a končí to velkým zážitkem. Tak to má být. Akce je pořádaná pod záštitou Českého svazu ledního hokeje v režii mládežnického hokejového oddílu Pilsen Wolves. Celá akce mohla proběhnout pouze za účasti mnoha dobrovolníků a organizátorů z řad činovníků klubu Pilsen Wolves, kterým byla odměna pouze rozzářená tvář dětí a spokojených rodičů. Za tento počin pro záchranu Českého hokeje jim patří velké díky.

Video z akce

Týden hokeje

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou připraveny drobné dárky s hokejovou tématikou.


Na akci si stačí přinést jen...

  • brusle
  • helmu (cyklistickou nebo lyžařskou)
  • rukavice
Henrik Lundqvist – brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde sám.“


Staň se součástí hokejové rodiny

Hrajte hokej organizovaně a získejte příspěvek 1500 Kč na vaši první výstroj od CCM. Má to jen 3 podmínky:

  • věk pod 10 let
  • registrace do Českého svazu ledního hokeje z. s. (Český hokej)
  • zápis do projektu Pojď hrát hokej

Jak se ke mně poukaz dostane?

Jednoduše. Prostřednictvím e-mailu přibližně do jednoho měsíce po provedení registrace do Českého hokeje. Součástí e-mailu bude i slevový poukaz v hodnotě 1500 Kč s vašimi údaji a unikátním kódem. Tento poukaz si vytisknete a uplatníte ve vybraných hokejových obchodech. Další variantou je uplatnění poukazu při nákupu na e-shopu.


Kde, kdy a na jaké zboží mohu poukaz uplatnit?

S vytištěným poukazem zajdete na vybrané prodejny s hokejovým vybavením a tam slevu uplatníte. Seznam prodejen vám pošleme společně s poukazem. Bude se postupně rozšiřovat, abychom vám co nejvíce zjednodušili cestu k prvnímu hokejovému vybavení. Platnost poukazu je přibližně 6 měsíců od data jeho vystavení. Poukaz je nepřenosný a platí pouze při nákupu hokejové výstroje CCM (brusle, hokejka, jednotlivé chrániče, helma, ribano – sportovní textil). Hodnotu poukazu je třeba vyčerpat v plné výši.

Další variantou je použití poukazu při nákupu na e-shopu. Na www.stridasport.cz vyberte požadované zboží, zvolte jeho množství (bílý obdélník) a vložte do nákupního košíku. Pro dokončení objednávky je třeba vyplnit kontaktní údaje. Způsob dopravy volte vždy dobírkou, v rámci projektu Pojď hrát hokej vám nebude účtována doprava. Posledním krokem před odesláním objednávky je vyplnění čísla vašeho poukazu do pole „poznámka“ (vpravo dole, část 05 Osobní údaje), poté objednávku potvrdíte a odešlete.

Kromě objednání zboží přepošlete obdržený e-mail od Českého hokeje se samotným poukazem na jana@stridasport.cz (s případnými dotazy se obracejte na tel.: +420 460 000 251). Následně proběhne kontrola pravosti. Pokud bude vše v pořádku, bude vaše objednávka expedována, v opačném případě vás budeme kontaktovat.

Před dodáním zboží obdržíte e-mailem fakturu, která bude ponížena o cenu dopravy a hodnotu poukazu. Částku na faktuře uhradíte přepravci dobírkou. Věříme, že spolu s podporou, kterou získáváte ze strany klubů, vám tato poskytnutá výhoda zjednoduší váš vstup do hokejové rodiny. Těšíme se na vás a přejeme hodně zdaru na vaší hokejové cestě!

Chci se registrovat

Fotografie z uplynulých ročníků

26. 1. 2022 - Akce

Týden hokeje 25. ledna 2022

6. 10. 2021 - Akce

Týden hokeje 22. září 2021

22. 1. 2020 - Akce

Pojď hrát hokej 22. 1. 2020

25. 9. 2019 - Akce

Pojď hrát hokej 25. 9. 2019

23. 1. 2019 - Akce

Pojď hrát hokej 23. 1. 2019 - ICE ARENA

19. 9. 2018 - Akce

Týden hokeje 19. 9. 2018 - Kooperativa aréna

19. 9. 2017 - Akce

Pojď hrát hokej 19. 9. 2017 - Kooperativa aréna

29. 1. 2017 - Akce

Pojď hrát hokej 29. 1. 2017 Kooperativa aréna