11. 4. 2024| redakce

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

Ve středu 10. dubna v 15:15 nasedáme do auta a vyrážíme směr Chomutov, kde proběhne 7. rozhodující utkání finále play-off Ligy dorostu mezi týmy Pilsen Wolves a Piráti Chomutov. Ještě nás čeká zastávka pro buben na domácím stadionu vlčáků ICE ARENĚ v Plzni. Buben společně s hlasy našich fanoušků se má stát přídavným motorem na cestě za hokejovým titulem Ligy dorostu. Cestou se snoubí pocity jako víra, hrdost, naděje ale i obavy, neboť hokej je někdy výsledkově velmi krutý sport. Nicméně když se před námi objevil chomutovský zimní stadion, již v pocitech převládala naděje a byli jsme pevně přesvědčeni, že naši vlci přetaví roční dřinu v nadčasový úspěch celého týmu, respektive celého klubu Pilsen Wolves.

Ano, chomutovský tým byl papírově favorit a možná tomu uvěřili i samotní chomutovští hráči. A tak domácí hráči vlétli do úvodu utkání v plné síle a na chvíli zatlačili vlčáky do obranného pásma. Nicméně smečka první nápor přestála a během krátké doby vyrovnala hru. Z ochozů je hnali do boje věrní fanoušci s doprovodem bubnu a vuvuzel. První úspěch vlků se dostavil již ve 12. minutě, kdy v přesilové hře po nedůrazném zákroku chomutovského brankáře dorážkou skóroval Jan Chasák. V plzeňském kotli zavládla neskutečná radost, která posilovala naději na vítězství. „Ještě jeden, ještě jeden, ještě, jeden!“ znělo v ochozu chomutovského stadionu a rezonovalo s tichem domácích fanoušků. Ale pozor, jsme stále na začátku zápasu. Napětí z jednobrankového vedení trvalo až do 45. minuty, kdy v oslabení ujel do samostatného úniku Adam Míčka, a nekompromisně přesnou ranou zvýšil náskok vlčáků na 2:0. „To je ono, to je ono, to je ono!“ nadšení hostujících fanoušků neznalo mezí. Vlci právě udělali druhý krok a jsou blíže pomyslnému Olympu. V následujících minutách se začala na chomutovských hráčích projevovat nervozita a jejich hra byla najednou plná trhlin. Jejich hlavy byly plné papírového vítězství a najednou je vše jinak. Ano, v tomto může být hokej velmi krutý. Proto se nelze divit, že za pouhé dvě a půl minuty Matvii Mazko zvýšil náskok vlků střelou od modré přes obránce na 3:0. I když zbývalo do konce utkání ještě několik minut, víra a touha vlků, dokončit dobře odvedenou práci byla v tomto okamžiku bezbřehá. Tak, jak bojovali vlci na ledě, tak bojoval i kotel hostů s kotlem domácích hráčů. A v tomto okamžiku již nebylo pochyb, který z kotlů ovládl zimní stadion v Chomutově. A kdo by se divil, když smečka vede 3:0. Posledním pomyslným hřebíčkem do rakve naděje postupu do Extraligy dorostu pro chomutovské hráče byla branka Jana Chasáka na 4:0. To již vlčácký kotel v euforii skandoval „Kdo neskáče není vlk, ho, hop, hop!“. V posledních minutě již každý na stadionu věděl, jak utkání dopadne. Po poslední vteřině zápasu naplno vypukla ohromná radost a euforie z vítězství 4:0, jak na ledě, tak v kotli vlků. Nepopsatelný zážitek, který zanechá hlubokou stopu v srdcích všech účastníků. Bylo nádherné vidět neutuchající radost hráčů i trenérů. A když kapitán týmu Pilsen Wolves Tomáš Patejdl převzal pohár pro vítěze Ligy dorostu, již nebylo pochyb, že se právě sen stává skutečností.

Kluci, jsme na vás hrdí a moc děkujeme. Rádi bychom zde také poděkovali všem trenérů, kteří zanechali svoji stopu na tomto úspěchu. Trenéři, děkujeme.

A jak napsal mládežnický hokej.cz „Česká domácí mládežnická scéna v sezoně 2023/24 nenapsala, a už nejspíš ani nenapíše, žádný silnější příběh. Pilsen Wolves se ve druhé nejvyšší dorostenecké soutěži po postupu z regionální ligy ani neohřáli a rovnou si to namířili mezi republikovou elitu!

Jak hodnotí trenér Jan Fadrný tento úspěch? „Věřím jen na tvrdou práci, odříkaní a pokoru. To, že se nám hráče o tom podařilo přesvědčit, je jeden ze základů úspěchu. Kluci tvrdě trénovali, a já vím, že je to někdy strašné bolelo. Také se nám dařilo, s malými výjimkami, plnit herní plán na každého soupeře. Nyní kluci vidí výsledek a můžou si užívat sen, na který si nikdy nikdo ani nepomyslel. A že malý klub ze sídliště, co postoupil z regionální ligy hned další sezonu Ligu dorostu vyhraje? Tomu věřil málo kdo. Rád bych dodal, že velkým hnacím motorem v trenérské práci je pro mě i zástup rádoby trenérů a odborníků. Ženou nás dopředu a motivují. Rád bych připomněl, že pod tímto úspěchem jsou podepsáni i další trenéři jako je Michal Jäger, Filip Klapáč nebo Petr Jonák a vlastně všichni, kteří se v klubu okolo hokeje motají. A teď, jak říkám, do půlnoci slavíme a ráno začíná nový den a další tvrdá práce a příprava na další rok.“

Ještě stále váháte, kam přihlásit svoje dítě na hokej? Přijďte se k nám podívat na Brusličku (https://pilsen-wolves.cz/zobraz.asp?t=kurzy) a uvidíte.

FOTOGALERIE

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.

11. 3. 2024 - Wolves

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.