2. 2. 2024| redakce

European Hockey Games ve vlčím doupěti v Plzni

Západočeská metropole Plzeň hostila o posledním lednovém víkendu turnaj EHG (European Hockey Games) pro ročník U16. Na turnaj se sjely klubové výběrové týmy z Maďarska, Rakouska a Česka

Západočeská metropole Plzeň hostila o posledním lednovém víkendu turnaj EHG (European Hockey Games) pro ročník U16. Na turnaj se sjely klubové výběrové týmy Budapest Jegkorong Akadémia (Maďarsko), Fehérvár Hockey Akadémia 19 (Maďarsko), DTVK Jegesmedvék Jégkorong Sportakadémia (Maďarsko), Vienna Capitals (Rakousko) a dva české týmy HC Berani Zlín a domácí HC Pilsen Wolves. Celý turnaj se nesl v soutěživé atmosféře a každý tým se zde snažil podávat nadstandartní výkony. V rámci programu turnaje měly také týmy možnost seznámit se s historií města Plzeň nebo s turistickými atrakcemi Plzeňského kraje. Adam Jonák seznámil hráče a trenéry s možností vlastního hokejového rozvoje v rámci své zajímavé přednášky. Turnaj tak nabídl přidanou hodnotu, která je v rámci hokejových turnajů unikátní.

Turnaj zahájily týmy Vienna Capitals a Pilsen Wolves již v pátek ráno. Brankáři obou týmů dlouho drželi čistá konta. Těsně před koncem první třetiny se hráči HC Pilsen Wolves ujali vedení 1:0 po krásné akci Ivana Pivena a za asistence Daniela Nikiforova. Ve 28. minutě ovšem hráči Vienna Capitals skóre dorovnali díky střele Belovse Ranierse za asitence Bena Kernera. Vítězný gól v zápase nakonec vstřelili hráči HC Pilsen Wolves střelou Maxyma Lytvynchuka za asistence kapitána plzeňského týmu Martina Komorouse. Konečné skóre 2:1 pro HC Pilsen Wolves znamenalo první 3 body do turnajové tabulky.

Intermezzo vyplnili kvalitní zápasy, které byly velmi vyrovnané. I když některé zápasy mezi rivaly z Maďarska byly poněkud vyhrocené, díky profesionálnímu vedení zápasu rozhodčími udrželi vášně hráčů v přijatelných mantinelech. Tím bychom rádi poděkovali celému rozhodcovskému týmu za vysoce profesionální práci na turnaji. O vyrovnanosti týmů hovoří i fakt, že o pořadí na turnaji rozhodovaly zápasy v posledním hracím dni.

Napínavou bitvu o první místo spolu nakonec v předposledním zápase turnaje svedly dva České týmy HC Berani Zlín a HC Pilsen Wolves. Před začátkem zápasu HC Berani Zlín v turnaji drželi první příčku, zatímco HC Pilsen Wolves se po dopoledním utkání týmů Fehérvár Hockey Akadémia 19 a Budapest Jegkorong Akadémia, kde zvítězil tým Fehérvár Hockey Akadémia 19, propadl na třetí místo. Proto, pokud chtěl tým HC Pilsen Wolves pomýšlet na vítězství, musel zápas se zlínskými Berany vyhrát. Zápas byl velmi vyrovnaný a šance se objevovaly na obou stranách. Nicméně na hráčích HC Pilsen Wolves byla vidět větší touha tento turnaj na domácí půdě prostě vyhrát. A to se nakonec projevilo i na skóre 2:0 pro HC Pilsen Wolves, a tým se tak mohl radovat z poháru pro vítěze turnaje. Za domácí skórovali hráči Konstiantyn Blotskyi za asistence Ivana Pineva a Maxym Lytvynchuk s asistencí Matěje Březiny. Pohár pro vítěze předal Ing. Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy města Plzně, za což mu organizátoři turnaje děkují.

Pro oba české zástupce byl turnaj velmi úspěšný, oba týmy měly na svém výsledkovém kontě pouze jednu porážku v základní hrací době. Bohužel černý víkend zažil tým DTVK Jegesmedvék Jégkorong Sportakadémia, který na turnaji získal pouze jeden bod za remízu v základní hrací době s týmem HC Berani Zlín. Nicméně lze předpokládat, že následující turnaj celoročního systému turnajů EHG zcela jistě zamíchá pořadím týmů díky jejich vyrovnanosti. Každý turnaj EHG přispívá k výraznému rozvoji jednotlivých hráčů i týmů, na čemž se shodují jak trenéři, tak hráči. EHG je soutěž, kde je vedle sebe postaven velmi kvalitní hokej a možnost poznávat jiná města a kultury. Doufejme, že se tento projekt bude do budoucnosti rozvíjet a rozšiřovat o další týmy, a přinese do Evropy více kvalitních zápasů klubových týmů. Hráči a trenéři tak budou moci navštívit další zajímavá místa a poznat kulturu a přírodní krásy evropských regionů společně s hokejovými radostmi.

Na závěr bychom rádi poděkovali Natálii Hybnerové za hlavní organizaci Plzeňského turnaje EHG. Velké poděkovaní patří organizačnímu týmu na stadionu, a to především Tomáši Plickovi, Adamu Jonákovi, Janu Müllerovi, Markovi Beštovi, Martinu Gottwaldovi a Josefu Pšeničkovi, kteří se postarali o bezproblémový průběh turnaje. O stravování všech účastníku turnaje se postaraly Jana Strouhalová a její tým. Rozhodčí Malý J., Straka M., Jílek T., Hefler T., Rovaš F., Tolar M., Čácha T., Markov M. a Malá G. se starali o hladký průběh celého turnaje a přispěli tak k vysoké úrovni hokeje, za což jim patří velké poděkování. Nemalý dík patří i Bc. Iloně Šnebergerové, vedoucí oddělení cestovního ruchu na krajském úřadě Plzeňského kraje za poskytnutí audiovizuálního materiálu o Plzeňském kraji. Všem ještě jednou děkujeme.

Konečné pořadí turnaje EHG v Plzni – leden 2024

1. HC Pilsen Wolves

2. HC Berani Zlín

3. Fehérvár Hockey Akadémia 19

4. Budapest Jegkorong Akadémia

5. Vienna Capitals

6. DTVK Jegesmedvék Jégkorong Sportakadémia


Přečtěte si také

11. 4. 2024 - Wolves

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.

11. 3. 2024 - Wolves

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.