27. 8. 2019| Redakce

Hokejoví Vlci se předvedli na Sportmánii

Teplota dosahuje téměř třiceti stupňů, na obzoru žádný mráček a prostranství za obchodním domem Plaza je plné dětí s rodiči. V takovém prostředí probíhala velmi úspěšná akce Sportmánie, na které se představil i úspěšný mládežnický hokejový oddíl Pilsen Wolves, který má svoje doupě v ICE ARENĚ v Plzni na Košutce.

Více jak dvanáct činovníků oddílu běhalo mezi houfy dětí a trpělivě jim vysvětlovali, jak mají chytit hokejku do ručiček a jak zamířit na hokejkou branku. Myslíte si, že je to jednoduché? Tak to se šeredně mýlíte! V počasí, jaké panovalo během akce, z trenérů a dobrovolníků hrčel pot a občas se zamotala hlava. Přesto všechno se dětem věnovali, jako by již všechny patřily do oddílu. A že těch dětí bylo! Hokejová branka zažívala doslova odstřelování, stále byla plná tenisových míčků od „budoucích“ malých vlčat. V jedné bráně byla dokonce i plachta s namalovaným brankářem. Imaginární brankář nechal prostor pro úspěšnou střelu mladým střelcům jen v rozích branky a nad brankářskou holí uprostřed. Ani to nezabránilo mnohým dětem skórovat. A nechyběla ani malá sladká odměna.

Kdo si vystřelil na branku, mohl si ještě vyzkoušet Stiga hokej. A když jste se dětí zeptali: „Co tě bavilo více; střelba na branku nebo Stiga hokej?“ Odpověď byla téměř vždy stejná: „Stiga hokej je super, ale víc mě bavilo střílet na tu branku!“. „Tak přijděte mezi nás! Začínáme 17. září nebo si můžete vyzkoušet hokejový trénink 25. září na akci Týden hokeje od 16:00 v ICE ARENĚ v Plzni“ Tak většinou zněla reakce trenérů na nadšení dětí ze střelby na branku.

Jsme moc rádi, že jsme mohli dětem na Sportmánii předvést něco z činnosti našeho hokejového oddílu a ukázat jak přistupujeme k dětem, které se rozhodnou naučit se bruslit nebo hrát hokej. Poděkování na závěr patří jak úžasným dětem, tak i všem lidičkám z oddílu Pilsen Wolves, kteří se akce zúčastnili, ale také organizátorům celé akce.


Přečtěte si také

23. 5. 2023 - Klub

Rozhovor s trenéry a hráči Pilsen Wolves pro hokej.cz

Dorost Pilsen Wolves v závěru náročné sezony vybojoval postup do Ligy dorostu. Hokej.cz přinesl rozhovor s trenéry a hráči dorostu. Přečtěte si více:

11. 4. 2023 - Klub

CCM a Střída Sport rozdávaly odměny v klubu

V rámci podpory klubu Pilsen Wolves ze strany CCM a Střída Sport, byli odměněni vybraní hráči klubu za jejich přínos pro smečku, pracovitost a vzorný přístup.

11. 4. 2023 - Klub

Hokejisté z Pilsen Wolves postoupili v Lize dorostu

Naši dorostenci z Pilsen Wolves to dokázali a slaví postup do Ligy dorostu.