24. 2. 2023| redakce

Ligu mladších žáků B v Plzeňském kraji ovládli vlci

Vydali jsme se mezi kluky z ročníků 2011 a 2012 z klubu Pilsen Wolves, kteří v letošní hokejové sezóně 2022/2023 ovládli Ligu mladších žáků B v Plzeňském kraji.

Vydali jsme se mezi kluky z ročníků 2011 a 2012, kteří v letošní hokejové sezóně 2022/2023 ovládli Ligu mladších žáků B v Plzeňském kraji. Zastihli jsme je právě, když odcházeli ze svého suchého tréninku. Jsou sice unavení, ale velmi rádi se se mnou podělili o jejich zážitky z letošní velmi úspěšné sezóny. Z týmu jsme si náhodně vybrali tři kluky, kteří se s námi podělí o jejich pocity a zkušenosti v týmu Pilsen Wolves.

Proč hrajete právě za klub Pilsen Wolves?

Matěj Polívka: Do klubu mě přihlásila maminka a jsem moc rád. Šimon Kulštejn: Když jsem byl malinký, tak mě táta vzal na zamrzlý rybník a já jsem se rychle naučit na bruslích stát a trochu jezdit. Tak mě přihlásil k vlkům. Jsem moc rád, protože tady mám strašně kamarádů. Petr Švejzar: Když jsem byl ve školce, tak jsme chodili na bruslení a docela mi to šlo. Rozhodovali jsme se mezi klubem ve Třemošné a Pilsen Wolves. Nakonec rozhodlo to, že vlci byli blíž domovu.

Co vás tady v klubu nejvíce baví?

Všichni se shodují na tom, že nejvíce je tady baví kamarádi, kterých zde mají hodně, a přidávají, že je v klubu velká zábava. I když jsou to velmi mladí hráči, reflektují možnost zlepšit si kondičku. Samotného mě to velmi překvapilo, ale týmový duch dřinu dělá poněkud snesitelnou. Možná se v těchto odpovědích dostáváme k jádru úspěchu celého týmu v letošní sezoně.

Kluci, čím si myslíte, že jste přispěli k tomuto týmovému úspěchu vlků?

Petr Švejzar: Zabránil jsem mnoho gólům a hezky jsem nahrával spoluhráčům. Matěj Polívka: V každém zápasu jsem moc snažil, abychom vyhráli.“ Šimon Kulštejn: Jsem parťák a chci, aby jsme v týmu měli veselo. Povzbuzoval jsem spoluhráče a snažil se o dobrou náladu v týmu. To potvrzuje i vedoucí ročníku Mladších žáků a trenér brankářů Ondřej Kuchař. Jo, jo jsme tým!.

Jak často trénujete, kluci?

Třikrát týdně a v pátek máme jeden dobrovolný trénink. I tam chodíme skoro všichni.

Jak vás podporují vaši rodiče?

Všichni se shodnou na tom, že rodiče je vozí na tréninky a zápasy. Tráví mnoho času tím, aby děti mohly hrát.

Jaké máte své hokejové vzory?

Padají jména jako bratři Fedorové nebo samozřejmě David Pastrňák. Chtějí hrát jako oni. Je důležité mít svůj pozitivní vzor. Klukům to pomáhá jak při tréninku, tak v zápasech. Dokonce uváděli jména ze starších ročníků v klubu, což je úspěch samotného klubu, kdy se starší kluci stávají hráčskými vzory mladších hráčů.

Kluci, už jste slavili vítězství?

Samozřejmě je čeká na konci sezony společný den, kde si kluci spolu zhodnotí sezónu, připomněl trenér Ondřej Kuchař, ale nyní jsou kluci stále v tréninku, protože tréninková sezóna ještě nekončí. Hrajeme další soutěže a všude chceme vyhrávat, shodli se kluci.

A nyní vyzpovídáme trenéra Lukáše Matějku

Kdy jste začali věřit, že v letošní hokejové sezoně můžete Ligu mladších žáků B vyhrát?

Bylo přibližně 3 – 4 zápasy před koncem ligy. Stále jsme byli opatrní. Celkově jsme hráli 24 utkání ze kterých jsme bohužel čtyři prohráli. Takže nebylo nic rozhodnuté. Ale ty tři utkání před koncem už jsme všichni začali věřit, že vítězství zůstane v klubu Pilsen Wolves.

Co podle Vás rozhodlo o tomto úspěchu?

Myslím, že to byl především týmový duch. Máme v klubu kluky, co nás umí rozesmát a udělat pohodu před zápasem. I když jsou v týmu kluci, kteří se zatím hokejově hledají, tak týmový duch postavil všechny kluky na jednu palubu, kterou museli společně zvládnout. A výsledek je právě tento úspěch. Také je dobré zmínit, že jsme na začátku sezóny měli 20 hráčů a 2 brankáře a aktuálně máme 27 hráčů a 5 brankářů. Je vidět, že značka Pilsen Wolves je pro mnohé hráče velmi atraktivní.

A co na závěr?

Rádi bychom se připojili ke gratulaci a doufáme, že klub Pilsen Wolves bude mít v České hokejové lize mládeže další podobné úspěchy.

Ještě nejste přihlášení v našem týmu? Tak rychle k nám!Přečtěte si také

11. 4. 2024 - Wolves

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.

11. 3. 2024 - Wolves

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.