2. 12. 2019| Redakce

Návštěva Terryho Christensena u Pilsen Wolves!

Udělat si výlet do Plzně a poznat nové hokejové talenty mezi vlky? Ano! Přesně tato myšlenka proběhla hlavou známému hokejovému cauchi Terrymu Christensenovi v moment, kdy ho Vlci pozvali na návštěvu. Celý týden se účastnil tréninků a předával znalosti nejen hráčům, ale také trenérům. “Na trénincích jsme zkoušeli herní taktiky i powerskating, ale bylo to jiné, než obvykle. V Americe mají asi jiný vzduch a pan Christensen ho přivezl sem k nám. Všichni jsme dávali bedlivý pozor, chtěli jsme všechna cvičení udělat co nejlépe a dostat pochvalu od trenéra s velkým T. Bylo to super.” Shodli se hráči, když jsme se s odstupem času zeptali na působení slavného Američana v klubu.

A s kým jsme vlastně měli tu čest?

Terry Christensen je americký hokejový coach, který se specializuje na mládež. Vybereme-li některé důležité momenty z jeho historie, musíme na prvním místě říci, že v roce 1988 vedl americký národní tým U20 na World Champion Junior v Moskvě. Mezi roky 1988 a 2005 pomáhal jako trenér v týmech NHL, například Chicago Blackhawks, Detroit Red Wings nebo Columbus Blue Jackets. Jako první Američan v historii se stal asistentem trenéra v české reprezentaci U20, zapsal se tak do českých hokejových srdcí a rád se sem stále vrací. Jsme rádi, že jsme mohli hostit muže takových kvalit u nás v klubu a doufáme, že se naše cesty budou potkávat zas a znovu.

Přečtěte si také

11. 4. 2024 - Wolves

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.

11. 3. 2024 - Wolves

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.