5. 4. 2022| redakce

Pilsen Wolves ovládli prestižní turnaj ve Švédsku

Ročník 2010 plzeňského hokejového klubu Pilsen Wolves zvítězil ve finálovém utkání prestižního hokejového turnaje Sweden Hockey Trophy - Lilla Resport Trophy

V krásném a mrazivém počasí se rozléhá vlčí vytí. I když jsou vlci ve švédských lesích hojně rozšířeni, oslavné vlčí chorály se nelinuly z lesů, ale z hokejové haly ve Bromma u Stockholmu. Co se stalo? Vlčí smečka z Pilsen Wolves ročníku 2010 právě zvítězila ve finálovém utkání prestižního hokejového turnaje Sweden Hockey Trophy - Lilla Resport Trophy. Turnaj má dlouhou a bohatou historii. V minulosti se turnaje zúčastnili hráči jako jsou Alexander Holtz nebo Eriksson Ek, dnes aktivní hráči NHL.

Na turnaji se představilo šest nejlepších týmu ze Švédska a Finska a mezi nimi jako bílý vlk tým ze srdce Evropy, z Plzně. Od 1. dubna do 3. dubna bojovali vlci v mnoha utkáních pod vedením zkušených trenérů Jana Fadrnýho a Adama Jonáka, aby nakonec zvedli nad hlavu pohár pro vítěze. Většina zápasů skončila malým gólovým rozdílem, což ukazuje velkou kvalitu zápasů. Jak nám řekl jeden z trenérů Pilsen Wolves „Zápasy byly velice vyrovnané a hrálo se nahoru dolu. Finálový zápas jsme odehráli proti týmu Viggbyholms. Nejdříve jsme prohrávali 0-1, pak jsme vedli 2-1, následně jsme opět prohrávali 2-3, ale nakonec jsme vyhráli 4-3. Kluci bojovali za každého stavu a vybojovali vítězství, na které jsme všichni hrdí. Před hráči smekáme.“ Památka na vítězný den nebude jen ve vzpomínkách kluků z Plzně, ale navždy budou mít jména vyrytá na vítězném poháru. Je to velká čest pro celý český hokej.

Celá smečka je naše kluky hrdá. Z Česka do Švédska letí velká gratulace.


FOTOGALERIE

Přečtěte si také

6. 6. 2022 - Klub

​Školička bruslení s vlčí smečkou 2022/2023

​Školička bruslení s vlčí smečkou začíná již 20. září 2022.

6. 6. 2022 - Klub

Memorandum o spolupráci zástupci klubů HC Pilsen Wolves a HC Plzeň 1929

Memorandum o spolupráci zástupci klubů HC Pilsen Wolves a HC Plzeň 1929

1. 6. 2022 - Klub

Závěr brusličkové sezóny

Dne 31. května proběhl poslední trénink brusličky organizovaný mládežnickým hokejovým klubem Pilsen Wolves.