15. 4. 2022| redakce

Plzeňští vlci obhájili titul na prestižním turnaji v Řezně

Hokejisté z Pilsen Wolves obhájili titul na turnaji Internationalen Bambiniturniers v Německu

Po dlouhé kovidové přestávce se opět v německém Řezně uskutečnil mezinárodní turnaj Internationalen Bambiniturniers. Turnaj má dlouholetou tradici a v letošním roce se uskutečnil již 48. ročník. V krásné Donau Aréně se utkalo osm týmů z Německa, Rakouska, Itálie, Holandska a samozřejmě z Česka. Na hráče ročníku 2009 čekal nelehký úkol; zvládnout 14 utkání v základní skupině a poté další dvě utkání v play off. Od prvního dne se vlčí smečka ujala role favorita a postupně porážela jeden tým za druhým. Po základní části se vlčáci mohli pochlubit úžasným skóre 13 vítězství a 1 prohra. Soupeřům nasázeli 40 branek a obdrželi pouze 4. Je vidět, že s mladými hráči se v klubu velmi intenzivně a dobře pracuje. Obrana byla pevná, gólman nepřekonatelný a útočníci nezastavitelní. Skutečná kvalita a pospolitost týmu se nakonec ukázala jako hlavní zbraň ve finálovém utkání proti italskému týmu HC Brixen, který v napínavém duelu skončil vítězně pro vlčáky 3:2. K celkovému úspěchu také přispěli fanoušci plzeňského týmu, které vedl do hlasového souboje s bubnem v ruce kustod týmu Štěpán Kus.

Jak nám prozradil trenér týmu: „Kluci tady nechali všechno. Makali až do konce, i když se na nich trošičku začala podepisovat únava. Při státní hymně se všichni chytli za ramena a bylo vidět, že tady hraje jeden tým. Finále bylo skutečně těžké, ale nakonec to kluci ubojovali. Pohár se vrací do Plzně.“
Nezbývá než poděkovat trenérům týmu Michalu Jägerovi a Martinu Muchkovi, a také týmovým kustodům Štěpánu Kusovi a Janu Paroubkovi, kteří se celý turnaj starali o pohodlí hráčů. Všem patří velká gratulace a velké díky. Jsme hrdí, že všichni hráči a celý realizační tým přispěli k dobrému jménu českého hokeje a zviditelnili město Plzeň potažmo Plzeňský kraj na mezinárodní sportovní scéně.
Všichni pevně věříme, že příští rok se opět naši vlci vrátí z Regensburgu s pohárem pro vítěze.Přečtěte si také

29. 11. 2022 - Klub

Výroční ples aneb 10 let s vlky

Píše se sobota 26. listopadu 2022 a mnoho rodičů vlčí smečky se sešli v chotíkovské restauraci Slavia, aby oslavili významné jubileum 10 let svého trvání.

23. 11. 2022 - Týden hokeje

Týden Hokeje u Vlků v Plzni

Píše se úterní odpoledne 22. 11. 2022. Není však úterý jako úterý. Zimní stadion ICE ARENA v Plzni na Košutce se chystá na Akci Pojď hrát hokej. Všichni, kdo mají ruce a nohy, pracují na přípravě. Vylepují plakáty, velké plachty a hlavně plno organizačních šipek, aby se nikdo neztratil a na stadionu vše našel. I když byl začátek akce až v 15:45, již po 15. hodině se začaly otevírat dveře, kterými přicházeli malí, možná budoucí vlčáčci.

15. 11. 2022 - Klub

Pilsen Wolves hráli proti národnímu týmu Polska U17

Ve dnech od čtvrtka 10. listopadu do soboty 12. listopadu 2022 zavítal do vlčího doupěte v Ice Aréně Plzeň polský národní tým U17.