15. 4. 2022| redakce

Plzeňští vlci obhájili titul na prestižním turnaji v Řezně

Hokejisté z Pilsen Wolves obhájili titul na turnaji Internationalen Bambiniturniers v Německu

Po dlouhé kovidové přestávce se opět v německém Řezně uskutečnil mezinárodní turnaj Internationalen Bambiniturniers. Turnaj má dlouholetou tradici a v letošním roce se uskutečnil již 48. ročník. V krásné Donau Aréně se utkalo osm týmů z Německa, Rakouska, Itálie, Holandska a samozřejmě z Česka. Na hráče ročníku 2009 čekal nelehký úkol; zvládnout 14 utkání v základní skupině a poté další dvě utkání v play off. Od prvního dne se vlčí smečka ujala role favorita a postupně porážela jeden tým za druhým. Po základní části se vlčáci mohli pochlubit úžasným skóre 13 vítězství a 1 prohra. Soupeřům nasázeli 40 branek a obdrželi pouze 4. Je vidět, že s mladými hráči se v klubu velmi intenzivně a dobře pracuje. Obrana byla pevná, gólman nepřekonatelný a útočníci nezastavitelní. Skutečná kvalita a pospolitost týmu se nakonec ukázala jako hlavní zbraň ve finálovém utkání proti italskému týmu HC Brixen, který v napínavém duelu skončil vítězně pro vlčáky 3:2. K celkovému úspěchu také přispěli fanoušci plzeňského týmu, které vedl do hlasového souboje s bubnem v ruce kustod týmu Štěpán Kus.

Jak nám prozradil trenér týmu: „Kluci tady nechali všechno. Makali až do konce, i když se na nich trošičku začala podepisovat únava. Při státní hymně se všichni chytli za ramena a bylo vidět, že tady hraje jeden tým. Finále bylo skutečně těžké, ale nakonec to kluci ubojovali. Pohár se vrací do Plzně.“
Nezbývá než poděkovat trenérům týmu Michalu Jägerovi a Martinu Muchkovi, a také týmovým kustodům Štěpánu Kusovi a Janu Paroubkovi, kteří se celý turnaj starali o pohodlí hráčů. Všem patří velká gratulace a velké díky. Jsme hrdí, že všichni hráči a celý realizační tým přispěli k dobrému jménu českého hokeje a zviditelnili město Plzeň potažmo Plzeňský kraj na mezinárodní sportovní scéně.
Všichni pevně věříme, že příští rok se opět naši vlci vrátí z Regensburgu s pohárem pro vítěze.Přečtěte si také

6. 6. 2022 - Klub

​Školička bruslení s vlčí smečkou 2022/2023

​Školička bruslení s vlčí smečkou začíná již 20. září 2022.

6. 6. 2022 - Klub

Memorandum o spolupráci zástupci klubů HC Pilsen Wolves a HC Plzeň 1929

Memorandum o spolupráci zástupci klubů HC Pilsen Wolves a HC Plzeň 1929

1. 6. 2022 - Klub

Závěr brusličkové sezóny

Dne 31. května proběhl poslední trénink brusličky organizovaný mládežnickým hokejovým klubem Pilsen Wolves.