17. 1. 2024| redakce

Pojď hrát hokej u vlků

Dne 16. ledna 2024 proběhla na zimním stadionu ICE ARENA v Plzni na Košutce akce Pojď hrát hokej.

Máme tady úterní odpoledne 16.1. 2024. Zimní stadion ICE ARENA v Plzni na Košutce se chystá na akci Pojď hrát hokej. Vylepené plakáty, rozvěšené velké plachty a hlavně mnoho organizačních šipek pevně drží, personál i maskotem klubu vlkem Chlupem je připraven, a velká akce může začít. I když byl začátek akce až v 15:30, již před 15. hodinou se začaly otevírat dveře, kterými přicházely první zvědavé tváře.

Na začátku všechny účastníky čekala už pouze online registrace. Rodiče měli tedy možnost zaregistrovat své dítě pomocí QR kódu, a pro ty, kteří neměli mobilní telefon, byla připravena druhá možnost, a to registrace na notebooku.

Čekání na potvrzení platné registrace bylo někdy delší, ale i tak všichni vydrželi, aby si odnesli dárečky pro ně připravené. Poté přišla na řadu prezentace, která probíhala jako vždy v restauraci zimního stadionu. Bývalý hokejový hráč a dnes trenér u Pilsen Wolves Lukáš Pravda, každý rok ochotně rodičům trpělivě vysvětluje vše, co je třeba vědět o dětském hokeji, vybavení hokejisty nebo možnostech půjčení první výstroje, až po systém fungování klubu Pilsen Wolves.

Mezitím si děti užily plno zábavy na suchém tréninku v tělocvičně, která je nově součástí zimního stadionu. S dětmi statečně cvičil i vlk Chlup. Děti byly veselé a spokojené, ale stále něco chybělo …

Zlatý hřebíček celého odpoledne byl na dosah, ale té předcházela nejnáročnější část a to oblékaní. A teď šup na led! První schod, první reakce z ledu a tenkých nožů na bruslích. První pomoc na místě. Hrazdičky a trpěliví trenéři a trenérky byli vždy ve střehu a brzy z prvotního strachu nezbylo nic. Velkou roli měl i již zmiňovaný maskot vlk Chlup. Dodával dětem sílu a podporu. Bruslil a hrál si s nimi a za perfektní výkony je obdaroval vlčím placákem.

Celé hřiště bylo rozdělené na několik částí a na každé části se trénovala jiná obtížnost. Počínaje jízdou s hrazdičkami, postupně formulkami (kužely), až po úplný hokej. Díky trenérům byli všichni přiřazeni tam, kam patřili, a všichni byli spokojeni. Hrály se hry, stavěly hrady, proběhla míčová bitva, velká jízda na hokejové brance a odehrál se i malinký zápas.

Celý den utekl jako voda a děti odcházely příjemné unavené a šťastné.

Akce je pořádána pod záštitou Českého svazu ledního hokeje a v režii mládežnického hokejového oddílu Pilsen Wolves. Celá akce mohla proběhnout pouze za účasti mnoha dobrovolníků a organizátorů z řad činovníků klubu Pilsen Wolves, kterým byly odměnou pouze rozzářené tváře a široké úsměvy dětí a spokojených rodičů. Za tento počin pro záchranu Českého hokeje jim patří velké díky.


FOTOGALERIE

Přečtěte si také

11. 4. 2024 - Wolves

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.

11. 3. 2024 - Wolves

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.