17. 2. 2023| redakce

Projekt ERASMUS+ u Pilsen Wolves

Hokejový mládežnický klub Pilsen Wolves ve spolupráci s Fundacja Hokejowe Orly (Polsko) a Eishockeyverein Spusu Vienna Capitals (Rakousko) realizují projekt ERASMUS+Programme (No. 101090149).


Hokejový mládežnický klub Pilsen Wolves ve spolupráci s Fundacja Hokejowe Orly (Polsko) a Eishockeyverein Spusu Vienna Capitals (Rakousko) realizují projekt ERASMUS+Programme (No. 101090149). Projekt je plánován na období 13 měsíců od 1. února 2023 do 29. února 2024. Během tohoto období jsou naplánovány mezinárodní turnaje a další aktivity podporující sportovní aktivity mládeže včetně edukativních výstupů.

Hlavním cílem projektu je pracovat s mládeží prostřednictvím hokeje, naučit je správně ke sportu přistupovat v souladu s jejich zdravím, umožnit jim účastnit se soutěžení na nejvyšší úrovni, a vyvíjet aktivity pro udržitelnost jejich aktivního sportovního života. Projekt je úzce spojen s myšlenkou systematického kvalitního vzdělávání při zachování koherence s individuálními potřebami jednotlivých dětí. Cílovou skupinou jsou děti ve věku 12-18 let, trenéři, odborníci na fyziognomii, rehabilitaci, mentální trenéři, veřejné instituce v oblasti školství, včetně základních, středních a vysokých škol, veřejné instituce (města, obce atd.) a především malé sportovní kluby. Významným cílem je také edukace mládeže o správném fungování pohybového aparátu lidského těla prostřednictvím „Medical Teamu“, který bude přítomen na hokejových turnajích. Jako diseminační aktivity projekt zahrnuje tvorbu manuálů pro menší města/obce nebo sportovní kluby. Manuály se budou zaměřovat na nábory nových zájemců o hokej, řešení problémů s nedostupností zimních stadionů, získávání finančních prostředků pro kluby, zajištění udržitelného provozu klubů, nebo přístupů k platformám s informacemi pro trenéry, včetně sdílených různých školení. Projekt je také zaměřen na řešení horizontální priority „Environmentální udržitelnost“ nebo rovný přístup ke sportu pro mladé lidi se zdravotním nebo mentálním postižením.

Detaily programu

Program: Erasmus+ Programme

Project Number: 101090149

Project name: European Hockey Games 2022

Project Acronym: EHG2022

Project Duration: 13 months (1.2.2023-29.2.2024)

Participants: Hockey Club Pilsen Wolves, z.s. Fundacja Hokejowe Orly (PL); Eishockeyverein Spusu Vienna Capitals (AT)

Project Summary: The main objective of the project is to promote sport among young people aged 12-18, support their healthy development and to enable education in the field of sport for future employment through the organisation of junior hockey tournaments.

Přečtěte si také

23. 5. 2023 - Klub

Rozhovor s trenéry a hráči Pilsen Wolves pro hokej.cz

Dorost Pilsen Wolves v závěru náročné sezony vybojoval postup do Ligy dorostu. Hokej.cz přinesl rozhovor s trenéry a hráči dorostu. Přečtěte si více:

11. 4. 2023 - Klub

CCM a Střída Sport rozdávaly odměny v klubu

V rámci podpory klubu Pilsen Wolves ze strany CCM a Střída Sport, byli odměněni vybraní hráči klubu za jejich přínos pro smečku, pracovitost a vzorný přístup.

11. 4. 2023 - Klub

Hokejisté z Pilsen Wolves postoupili v Lize dorostu

Naši dorostenci z Pilsen Wolves to dokázali a slaví postup do Ligy dorostu.