6. 1. 2023| redakce

Testování výkonnosti hráčů společností ATHLETIX v Pilsen Wolves

Dnes Vám na našich stránkách přinášíme rozhovor s Robertem Novotným, spoluzakladatelem a CEO společnosti Athletix.Dnes Vám na našich stránkách přinášíme rozhovor s Robertem Novotným, spoluzakladatelem a CEO společnosti Athletix. Koncept je postavený na testování výkonnosti a následné analýze dat specifických pro hokej, které mají podpořit rozvoj sportovců, týmů a organizací. Provozují síť mobilních testovacích jednotek, které poskytují služby testování výkonu přímo v jednotlivých klubech. Athletix má dvě divize – Evropskou a Severoamerickou. Spolupracují například s USA Hockey, Dallas Stars Elite, Colorado Rampage a dalšími elitními organizacemi. Pojďme se seznámit, jak testování probíhalo v našem klubu.

Jak jste se dostali k našemu týmu Pilsen Wolves?

Byli jsme osloveni Petrem Jonákem a dohodli jsme se, že testování hráčů v klubu Pilsen Wolves proběhne hned na začátku roku. Celkově jsme u vás otestovali 25 hráčů a na ICE ARENĚ v Plzni jsme strávili celkem 8 hodin. Testování probíhalo na ledě (on-ice) i mimo led (off-ice).

Jaký byl postup?

Ráno jsme přijeli s naší mobilní testovací jednotkou a týmem na stadion a dle předem připraveného rozvrhu jsme začali testovat jednotlivé hráče. Ti začali první část testování mimo led, poté se přemístili na led a zakončovali opět v tělocvičně. Mimo led se testovaly prvky jako tělesná stavba, pasivní regenerace, rozsahy pohybu, výbušnost, rychlost, kognitivní schopnosti a další. Na ledě je testovací baterie poté zaměřena na různé výkonnostní a technické bruslařské ability. Nasbírali jsme tak všechna potřebná data, která následně procházejí našimi unikátními analytickými procesy a vytvářejí se z nich hodnotné, snadno pochopitelné a efektivní informace prezentované v aplikaci Athletix Data Zone hráčům, rodičům i trenérům.

Co je výsledkem testování a pochopí výsledky i laici?

Základním prvkem naší analýzy jsou sportovně specifická skóre. Ta na škále 0-100 hodnotí jednotlivé testované ability a schopnosti jak na ledě, tak mimo něj. Benchmarkem těchto skóre je excelentní výkon profesionálního sportovce a skóre velmi hezky vyprofilují silné a slabé stránky jednotlivců i celého týmu. Díky přísným standardům a pravidlům testování jsou následně všechny výsledky Athletix plně porovnatelné, a to na globální úrovni. Naším cílem je, abychom poskytovali efektivní a srozumitelné nástroje. Tento způsob analýzy a vizualizace výsledků to umožňuje, a tak naše data mohou přinést velkou hodnotu hráčům, trenérům, rodičům ale třeba i skautům nebo manažerům po celém světě.

K čemu mají vlastně výsledky sloužit?

Výsledky jsou nástrojem pro rozvoj jednotlivců i celých týmů. Díky objektivní, komplexní a sportovně-specifické analýze výkonnosti lze lépe zaměřit tréninkový plán jednotlivců, konkrétních skupin hráčů i celých týmů. Opakovaným testováním potom můžeme progres ve výkonnosti rychle a objektivně monitorovat. Jde o efektivní nástroj, který je důležitým krokem při cestě k individuálnímu i týmovému úspěchu.

Jaké je další využití dat z testování?

Zajímavou "nadstavbou", která je hráčům k dispozici, je naše spolupráce s největším hokejovým statistickým portálem Elite Prospects. Hráči mají možnost si Athletix výsledky nahrát na svoje Elite Prospects profily a poskytnout tak o sobě cenné informace skautům po celém světě.

Mohou vás kontaktovat jen kluby nebo i jednotlivci, a jak je možné vás kontaktovat?

Athletix momentálně spolupracuje zejména přímo s kluby a většími skupinami hráčů. Nicméně už nyní připravujeme v různých lokalitách inovativní kampaně "Open Testing Combines", do nichž se budou moci zapojit jak kluby, tak i jednotlivci. Informace o všech příležitostech, jak se zapojit do Athletix testování budou k dispozici na našem webu - www.athletixtesting.com a Instagramu - @athletix_testing.


Přečtěte si také

11. 4. 2024 - Wolves

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.

11. 3. 2024 - Wolves

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.