30. 4. 2022| redakce

Vlci a gorily na Sofronce

Poslední dubnový den se v arboretu Sofronka konala dnes již populární akce „Pohádková stezka mezi borovicemi“. Zábavné odpoledne připravil hokejový klub Pilsen Wolves ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně a florbalovým klubem Gorily Plzeň.

Poslední dubnový den se v arboretu Sofronka konala dnes již populární akce „Pohádková stezka mezi borovicemi“. Zábavné odpoledne připravil hokejový klub Pilsen Wolves ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně a florbalovým klubem Gorily Plzeň.

Účastníky přivítalo v arboretu slunečné počasí a usměvavé tváře pohádkových postav. Putování pohádkovou stezkou začínalo u správní budovy, pokračovalo přes pískovou učebnu, dále směrem k Rozkopanému rybníku, kolem rybníku Vydymáček a zpět ke správní budově. Každý účastník dostal kartičku s prázdnými kolonkami, kam děti posléze dostaly razítka za splnění úkolů, které plnily společně s pohádkovými postavami. Na stezce děti potkaly kovboje, u kterých musely házet obruče na cíl, gorily kde děti prolézaly lanovou pavučinou, Krakonoše s Trautenberkem, kde prokazovaly šikovnost, a nosili mezi dvěma klacíky šišky. Dále potkaly vodníka, žabáka a rusalku, se kterými poznávaly zvířátka, piráty, se kterými potápěly nepřátelské lodě pomocí šišek, Karkulku s vlkem a babičkou, u kterých musely vybarvit své meče a korunky, a nakonec Pata a Mata společně s večerníčkem, se kterými střílely na branky. Když se děti dostaly do cíle, vyměnily si kartičku se splněnými úkoly za malý dárek a mohly si společně s rodiči nad ohníčkem opéct vuřty.

Pohádková stezka přilákala do Sofronky na 400 účastníků z Plzně a okolí. Mezi účastníky byly děti od jednoho roku do dvanácti let, ale často se přidali do plnění jednotlivých disciplín i jejich rodiče. A jak odpoledne v Sofronce hodnotili jejich hlavní účastníci? Anetka, 5 let: „Já jsem se bála goril, ale nakonec byly super. A mám všechny razítka“. Ondra, 4 roky: „To byl vodník, asi tam bydlel v tom rybníku“. Lucinka, 4 roky: „Se mnou šel šašek. U pirátů jsem házela dlouho, nemohla jsem to trefit. Moc se mi tu líbí“. Jaroušek, 3 roky: „Já mám všechno! Těším se už na buřta“. Takto bychom mohli pokračovat dále. Velkou odměnnou pro organizátory bylo nejen to, že se děti chtěly s pohádkovými bytostmi vyfotit, ale také že některé děti chtěly jít celou stezku ještě jednou.

Jsme moc rádi, že můžeme pro děti z širokého okolí Plzně zorganizovat takovéto zábavné odpoledne a snad je jednou přivítáme i v našich sportovních oddílech. Jsme si jisti, že spoustu nových lidí objevilo kouzlo arboreta Sofronka a budou se sem vracet i v budoucnu.

Všem účastníkům i organizátorům moc děkujeme a těšíme se na další společnou akci.


FOTOGALERIE

Přečtěte si také

15. 4. 2022 - Wolves

Plzeňští vlci obhájili titul na prestižním turnaji v Řezně

Hokejisté z Pilsen Wolves obhájili titul na turnaji Internationalen Bambiniturniers v Německu

5. 4. 2022 - Klub

Pilsen Wolves ovládli prestižní turnaj ve Švédsku

Ročník 2010 plzeňského hokejového klubu Pilsen Wolves zvítězil ve finálovém utkání prestižního hokejového turnaje Sweden Hockey Trophy - Lilla Resport Trophy

5. 4. 2022 - Klub

Wolves na modré stezce s ProCitem

Mládežnický hokejový klub Pilsen Wolves podpořil akci RUN for ProCit pořádanou Občanským sdružením ProCit, z. s.