9. 1. 2023| Redakce

Vlci počtvrté vyhráli International Bambini Turner v Řezně

Hráči ročníku 2010 se zúčastnili nejstaršího mezinárodního mládežnického hokejového turnaje v německém Řezně International Bambini Turner. Na turnaji obhájili vítězství z loňského roku.

Jak již bývá zvykem, nový rok je vždy ve znamení jednoho z nejstarších mezinárodních mládežnických hokejových turnajů v německém Řezně International Bambini Turner. Letos se konal již 49. ročník. I v letošním roce se vlci z Plzně vydali na tento turnaj s touhou již počtvrté obhájit předešlá tři vítězství za sebou. Turnaje se zúčastnily týmy z Česka, Německa, Švýcarska, Rakouska a Itálie. Všechny týmy byly společně ubytovaný v hotelu Inn, aby spolu hráči z různých týmů a zemí mohli navázat kontakty. Zde bychom rádi poděkovali pořadateli akce Eisbären Regensburg za výbornou organizaci celého turnaje, který byl pro všechny děti neuvěřitelným zážitkem. Od grandiózního nástupu všech týmů na úvodním ceremoniálu až po velkolepý závěrečný ceremoniál s předáváním pohárů. Význam akce potrhl také přítomnost starosty Řezna Gertrud Maltz-Schwarzfischer, který turnaj zahájil i ukončil.

Zápasové klání začalo již v úterý 2. Ledna 2023 a hned po prvním dni bylo zcela zřejmé, že vlci opět mají velkou šanci obhájit předešlá celková vítězství v turnaji. Dva úvodní zápasy skončily výrazným brankovým rozdílem ve prospěch plzeňských vlků. Na turnaji se nakonec našel jediný tým, který v základní části dokázal plzeňské vlky porazit 3:2, a to další Český zástupce HC Pardubice. Z výsledků v základní části zcela jasně vyplynulo, že o vítězství v tomto turnaji se utkají právě oba zmíněné týmy. A tak se také stalo. Vlci byli odhodláni ve finále vrátit Pardubicím porážku a vyhrát celý turnaj. Nicméně i Pardubice byly silně motivovány odvézt si pohár domů. A také ve finálovém utkání začali Pardubice lépe, když se ujali vedení 2:0. Nicméně vlci skóre dorovnali na 2:2. Ještě jednou se se Pardubice ujaly vedení na 3:2, pak již otěže zápasu přebrali plzeňští vlci a nad Pardubicemi nakonec vyhráli 6:4. Finálový zápas ukázal neuvěřitelnou šikovnost, a hlavně semknutost plzeňského týmu, který vytvořil společně s trenéry jednu velkou partu kamarádů i mimo led. To byl rozdílový faktor od ostatních týmů, který dotáhl vlky až k poháru pro vítěze. Proto vítězné kolečko při závěrečném ceremoniálu působilo, jako když jede jeden velký vlk! Na výborné atmosféře v týmu se podíleli jak trenéři Adam Jonák a Jan Fadrný, tak týmový manažer Tomáš Jirout a kustod týmu Přemysl Otto. K obhajobě trofeje patří týmu ročníků 2010 velká gratulace.

Vlci nejen bojovali na stadionu o zápasové glorie, ale také poznávali krásy historického města Řezna, které je úzce spjato i s českou historií. Navštívil Památník Walhalla, který se majestátně tyčí na Dunají, a kde jsou umístěné busty významných osobností „německého jazyka“ a je inspirována nebeskou Valhallou z vikingských mýtů. I tým Pilsen Wolves se se svým čtvrtým vítězstvím nesmazatelně zapsal do sportovní historie města Řezno, čímž nesporně šíří dobré jméno Českého mládežnického hokeje, potažmo práce trenérů, kteří se v Česku hokejové mládeži věnují.

Ještě jednou, všem vlků z ročníku 2010 moc gratulujeme a děkujeme.


FOTOGALERIE

Přečtěte si také

11. 4. 2024 - Wolves

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.

11. 3. 2024 - Wolves

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.