6. 12. 2021| redakce

Vlčí smečka bruslí s ProCitem

V pátek 3. prosince se uskutečnila další úžasná společná akce Vlčí smečka bruslí s ProCitem na zimním stadionu Ice Arena Plzeň.

Hokejová sezona vlků je v plném proudu a činovníci klubu mají plné ruce práce. Přesto vlci nezapomínají a najdou si čas na kamarády, kteří bojují s „darem“ kterého se jim od osudu dostalo. V pátek 3. prosince se uskutečnila další úžasná společná akce Vlčí smečka bruslí s ProCitem na zimním stadionu Ice Arena Plzeň. Na ledě se společně sešli starší žáci klubu Pilsen Wolves a klienti s poruchou autistického spektra sociálně aktivizační služby Občanského sdružení ProCit, z.s. Bruslení bylo plné volnosti a zábavy. Starší žáci dětem na ledě pomáhali zvládnout bruslení.

Jak nám řekla Irena Vítovcová z ProCitu: „Možnost zabruslit si společně s mladými hokejovými hráči dává dětem s poruchou autistického spektra novou alternativu vyzkoušet si sport, který by si za jiných okolností neměly šanci vyzkoušet. Tyto děti nemohou navštívit například veřejné bruslení, neboť toto prostředí by pro ně bylo extrémně stresující.“ A ještě dodává: „Je důležité stále komunikovat, že děti i dospělí s poruchami autistického spektra jsou jiní, ale okolí se jich nemusí obávat. Na autismu není nic špatného. Snažíme se, aby lidé člověka s autismem neodsuzovali, ale přijali ho jako jiného a nechali se obohatit jeho přítomností.

Klub si plně uvědomuje společenskou odpovědnost k těmto dětem a současně touto akcí podporuje sebeuvědomění, toleranci a pochopení jak hráčů, tak činovníků v klubu. Není náhodou, že smečka má ve svých řadách hráče s Aspergerovým syndromem, který se úspěšně začlenil do party hokejistů, neboť základním mottem smečky je „úspěšným sportovcem může být každý“. Pokud byste i Vy chtěli těmto dětem pomoci, bližší informace naleznete na telefonu Občanské sdružení ProCit, z.s.+420 777 700 766 nebo na emailu: procitsoc@autismusprocit.cz


Přečtěte si také

19. 2. 2024 - Klub

UPOZONĚNÍ

V tomto týdnu od 19.2.2024 – 23.2.2024 se z důvodu jarních prázdnin nebudou konat tréninky naší BRUSLIČKY .

2. 2. 2024 - Wolves

European Hockey Games ve vlčím doupěti v Plzni

Západočeská metropole Plzeň hostila o posledním lednovém víkendu turnaj EHG (European Hockey Games) pro ročník U16. Na turnaj se sjely klubové výběrové týmy z Maďarska, Rakouska a Česka

17. 1. 2024 - Týden hokeje

Pojď hrát hokej u vlků

Dne 16. ledna 2024 proběhla na zimním stadionu ICE ARENA v Plzni na Košutce akce Pojď hrát hokej.