6. 12. 2021| redakce

Vlčí smečka bruslí s ProCitem

V pátek 3. prosince se uskutečnila další úžasná společná akce Vlčí smečka bruslí s ProCitem na zimním stadionu Ice Arena Plzeň.

Hokejová sezona vlků je v plném proudu a činovníci klubu mají plné ruce práce. Přesto vlci nezapomínají a najdou si čas na kamarády, kteří bojují s „darem“ kterého se jim od osudu dostalo. V pátek 3. prosince se uskutečnila další úžasná společná akce Vlčí smečka bruslí s ProCitem na zimním stadionu Ice Arena Plzeň. Na ledě se společně sešli starší žáci klubu Pilsen Wolves a klienti s poruchou autistického spektra sociálně aktivizační služby Občanského sdružení ProCit, z.s. Bruslení bylo plné volnosti a zábavy. Starší žáci dětem na ledě pomáhali zvládnout bruslení.

Jak nám řekla Irena Vítovcová z ProCitu: „Možnost zabruslit si společně s mladými hokejovými hráči dává dětem s poruchou autistického spektra novou alternativu vyzkoušet si sport, který by si za jiných okolností neměly šanci vyzkoušet. Tyto děti nemohou navštívit například veřejné bruslení, neboť toto prostředí by pro ně bylo extrémně stresující.“ A ještě dodává: „Je důležité stále komunikovat, že děti i dospělí s poruchami autistického spektra jsou jiní, ale okolí se jich nemusí obávat. Na autismu není nic špatného. Snažíme se, aby lidé člověka s autismem neodsuzovali, ale přijali ho jako jiného a nechali se obohatit jeho přítomností.

Klub si plně uvědomuje společenskou odpovědnost k těmto dětem a současně touto akcí podporuje sebeuvědomění, toleranci a pochopení jak hráčů, tak činovníků v klubu. Není náhodou, že smečka má ve svých řadách hráče s Aspergerovým syndromem, který se úspěšně začlenil do party hokejistů, neboť základním mottem smečky je „úspěšným sportovcem může být každý“. Pokud byste i Vy chtěli těmto dětem pomoci, bližší informace naleznete na telefonu Občanské sdružení ProCit, z.s.+420 777 700 766 nebo na emailu: procitsoc@autismusprocit.cz


Přečtěte si také

29. 11. 2022 - Klub

Výroční ples aneb 10 let s vlky

Píše se sobota 26. listopadu 2022 a mnoho rodičů vlčí smečky se sešli v chotíkovské restauraci Slavia, aby oslavili významné jubileum 10 let svého trvání.

23. 11. 2022 - Týden hokeje

Týden Hokeje u Vlků v Plzni

Píše se úterní odpoledne 22. 11. 2022. Není však úterý jako úterý. Zimní stadion ICE ARENA v Plzni na Košutce se chystá na Akci Pojď hrát hokej. Všichni, kdo mají ruce a nohy, pracují na přípravě. Vylepují plakáty, velké plachty a hlavně plno organizačních šipek, aby se nikdo neztratil a na stadionu vše našel. I když byl začátek akce až v 15:45, již po 15. hodině se začaly otevírat dveře, kterými přicházeli malí, možná budoucí vlčáčci.

15. 11. 2022 - Klub

Pilsen Wolves hráli proti národnímu týmu Polska U17

Ve dnech od čtvrtka 10. listopadu do soboty 12. listopadu 2022 zavítal do vlčího doupěte v Ice Aréně Plzeň polský národní tým U17.