23. 2. 2023| Redakce

Vlci v Kanadě

Trenér Adam Jonáka a tři vlci Ondřej Jonák, David Jahn a Ronny Morkes se zúčastnili International Pee-Wee Hockey Tournament v Kanadě.

Ve dnech od 8. 2. do 19. 2. 2023 v kanadském Québecku proběhl International Pee-Wee Hockey Tournament, což je každoroční významná mládežnická hokejová událost celosvětového významu. Turnaj byl založen již v roce 1960 a dal příležitost k mezinárodnímu srovnání hokejovým hráčům mladším 13 let. Akce se koná každý rok v únoru ve Videotron Centre. Od roku 2018 se na tomto turnaji představilo více než 1200 pravděpodobně budoucích profesionálních hráčů v National Hockey League nebo World Hockey Association. V letošním roce se turnaje zúčastnil i český tým Czech Knights, který vedlo trenérské duo Adam Jonák (domácí klub Pilsen Wolves) jako hlavní trenér a Stanislav Fatyka jako asistent. Za klub nastoupili i tři hráči z mládežnického hokejového týmu z Pilsen Wolves: Ondřej Jonák, David Jahn a Ronny Morkes. Během turnaje sehrál tým Czech Knights 6 zápasů, ve kterých pokaždé zvítězil. Na turnaji jsou důležité i první zápasy, které mohou rozhodnou o úspěchu či neúspěchu týmu. V Québecku se představilo přes 100 týmů z celého světa. V nejvyšší divizi AAA hrálo 28 týmů včetně Czech Knights, kteří reprezentovali i Evropu jako jediný evropský tým. Ve vyřazovacích bojích postupně porazili týmy jako jsou Philadelphia Jr. Flyers nebo Buffalo Jr. Sabres. Ve finále se český tým utkal s Detroit Jr. Red Wings, nad kterými zvítězil 4:2, a tím odvezli pohár pro vítěze k nám do Česka. Tento kvalitní turnaj ukázal, že český hokej se pomalu odráží ode dna a je schopen vychovat nové nadějné hráče. Pro klub Pilsen Wolves je potěšující, že tři hráči byli vychováni právě v tomto klubu v Plzni. Je potřeba začít si vážit trenérů a činovníků v klubu, kteří odvádí velmi profesionální práci s hokejovou mládeží.
Přečtěte si také

23. 5. 2023 - Klub

Rozhovor s trenéry a hráči Pilsen Wolves pro hokej.cz

Dorost Pilsen Wolves v závěru náročné sezony vybojoval postup do Ligy dorostu. Hokej.cz přinesl rozhovor s trenéry a hráči dorostu. Přečtěte si více:

11. 4. 2023 - Klub

CCM a Střída Sport rozdávaly odměny v klubu

V rámci podpory klubu Pilsen Wolves ze strany CCM a Střída Sport, byli odměněni vybraní hráči klubu za jejich přínos pro smečku, pracovitost a vzorný přístup.

11. 4. 2023 - Klub

Hokejisté z Pilsen Wolves postoupili v Lize dorostu

Naši dorostenci z Pilsen Wolves to dokázali a slaví postup do Ligy dorostu.