30. 8. 2022| redakce

Wolves Cup 2022 bitva ročníku 2012

S končícími prázdninami se na zimním stadionu ICE ARÉNA v Plzni rozběhl třetí ročník prestižního mezinárodního mládežnického hokejového turnaje Wolves Cup 2022. V termínu od 27. – 29. srpna 2022 se do Plzně sjeli hráči ročníku 2012. Turnaj je organizovaný mládežnickým hokejovým klubem Pilsen Wolves a je pořádán pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého.

S končícími prázdninami se na zimním stadionu ICE ARÉNA v Plzni rozběhl třetí ročník prestižního mezinárodního mládežnického hokejového turnaje Wolves Cup 2022. V termínu od 27. – 29. srpna 2022 se do Plzně sjeli hráči ročníku 2012. Turnaj je organizovaný mládežnickým hokejovým klubem Pilsen Wolves a je pořádán pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého. Ve městě piva se nakonec sešlo 14 týmů z toho 4 zahraničních - Karpatský Sokol (Slovensko), Vídeň (Rakousko), Darmstatd (Německo), Budapešť (Maďarsko). Turnaj svým obsazením zaručil vysokou kvalitu jednotlivých utkání a i možnost setkání mladých hráčů napříč nejen Českou Republikou i Evropou.

Průběh turnaje nabídl mnoho zajímavých momentů. Některé z nich byly velmi úsměvné, jako nechtěné „uvěznění“ brankářky Techniky Brno na toaletách, kvůli čemuž došlo k vynucenému zpoždění celého, už tak náročného dne. Další zajímavý moment bylo vypjaté utkání mezi domácími Pilsen Wolves a hostující Budapeští, které nakonec skončilo vítězně pro domácí tým. Zápas měl atmosféru, jako by šlo o finále turnaje. To ještě oba týmy nevěděly, že se ve finále nakonec opět potkají. V celém turnaji nebylo nouze o dramatické chvilky. Úžasnou atmosféru vytvořili především rodiče společně s návštěvníky turnaje z řad široké veřejnosti. Za to jim patří velké poděkování. Vskutku hokejový maraton byl k vidění v nejdelším utkání, kdy tuhý boj došel až do nájezdů, kde si tým z Vídně po výhře 6:7SN připsal zároveň i překvapení turnaje a postoupil přes Lev Slaný dál do vyřazovacích bojů. Finále si nakonec zahrály týmy HC Pilsen Wolves a MAC Budapešť s a zopakovaly si boj ze základní skupiny. Zápas byl vyrovnaný až do konce a byl to tvrdý boj o každý metr, který vyvrcholil nájezdy. Šťastnějším týmem se nakonec stal HC Pilsen Wolves a tím pohár pro vítěze Wolves Cupu zůstal na domovském stadionu. Připojujeme se ke gratulantům.

Od roku 2019, kdy se uskutečnil první ročník, získal turnaj svou prestiž, ze které může těžit jak samotné město Plzeň tak celý Plzeňský kraj.

Josef Pšenička, Ondřej Kuchař


Přečtěte si také

23. 5. 2023 - Klub

Rozhovor s trenéry a hráči Pilsen Wolves pro hokej.cz

Dorost Pilsen Wolves v závěru náročné sezony vybojoval postup do Ligy dorostu. Hokej.cz přinesl rozhovor s trenéry a hráči dorostu. Přečtěte si více:

11. 4. 2023 - Klub

CCM a Střída Sport rozdávaly odměny v klubu

V rámci podpory klubu Pilsen Wolves ze strany CCM a Střída Sport, byli odměněni vybraní hráči klubu za jejich přínos pro smečku, pracovitost a vzorný přístup.

11. 4. 2023 - Klub

Hokejisté z Pilsen Wolves postoupili v Lize dorostu

Naši dorostenci z Pilsen Wolves to dokázali a slaví postup do Ligy dorostu.