5. 4. 2022| redakce

Wolves na modré stezce s ProCitem

Mládežnický hokejový klub Pilsen Wolves podpořil akci RUN for ProCit pořádanou Občanským sdružením ProCit, z. s.

Mrazivé sobotní ráno přivítalo účastníky úžasné akce v plzeňském Borském parku RUN for ProCit. Charitativní akci pořádalo Občanské sdružení ProCit, z. s. v čele s Irenou Vítovcovou, se kterým mládežnický hokejový klub Pilsen Wolves úzce spolupracuje již několik let. Akce se konala na počet Světového dne porozumění autismu. Téma porozumění mezi lidmi v posledních týdnech ve společnosti rezonuje, proto je důležité o něm neustále mluvit a rozšiřovat povědomí. Potěšilo nás, že i přes nepřízeň počasí přišlo mnoho lidiček podpořit děti, které vnímají svět odlišně, a tím dát najevo, že jejich svět je i náš svět.

Na trať vyběhlo mnoho významných osobností jako olympionička Marie Horáčková, děkan Fakulty pedagogické Západočeské university v Plzni Pavel Mentlík nebo plzeňská čtvrtkařka Tereza Petržilková. Společně s nimi se vydalo na trať i dalších 225 lidí a mezi nimi nechyběly ani děti z našeho klubu. Vzhledem k chladnému počasí a sněhové přeháňce je to velmi obdivuhodné, jako by samotná příroda chtěla ukázka, jak má vypadat tolerance. Neřeším vnější vlivy, které nemohu ovlivnit, ale běžím, protože chci být k někomu blíže.

Irena Vítovcová akci zhodnotila pro reportéry iSport.cz akci vzhledem k počasí jako úspěšnou. Pozitivně hodnotila atmosféru, která celou akci doprovázela a zdůraznila, že mnoha lidem není lhostejný jakýkoliv problém.

Rádi bychom touto cestou poděkovali Občanské sdružení ProCit, z. s. za práci, kterou věnují dětem, jejichž životní cesta není tak úplně jednoduchá.


FOTOGALERIE

Přečtěte si také

29. 11. 2022 - Klub

Výroční ples aneb 10 let s vlky

Píše se sobota 26. listopadu 2022 a mnoho rodičů vlčí smečky se sešli v chotíkovské restauraci Slavia, aby oslavili významné jubileum 10 let svého trvání.

23. 11. 2022 - Týden hokeje

Týden Hokeje u Vlků v Plzni

Píše se úterní odpoledne 22. 11. 2022. Není však úterý jako úterý. Zimní stadion ICE ARENA v Plzni na Košutce se chystá na Akci Pojď hrát hokej. Všichni, kdo mají ruce a nohy, pracují na přípravě. Vylepují plakáty, velké plachty a hlavně plno organizačních šipek, aby se nikdo neztratil a na stadionu vše našel. I když byl začátek akce až v 15:45, již po 15. hodině se začaly otevírat dveře, kterými přicházeli malí, možná budoucí vlčáčci.

15. 11. 2022 - Klub

Pilsen Wolves hráli proti národnímu týmu Polska U17

Ve dnech od čtvrtka 10. listopadu do soboty 12. listopadu 2022 zavítal do vlčího doupěte v Ice Aréně Plzeň polský národní tým U17.