5. 4. 2022| redakce

Wolves na modré stezce s ProCitem

Mládežnický hokejový klub Pilsen Wolves podpořil akci RUN for ProCit pořádanou Občanským sdružením ProCit, z. s.

Mrazivé sobotní ráno přivítalo účastníky úžasné akce v plzeňském Borském parku RUN for ProCit. Charitativní akci pořádalo Občanské sdružení ProCit, z. s. v čele s Irenou Vítovcovou, se kterým mládežnický hokejový klub Pilsen Wolves úzce spolupracuje již několik let. Akce se konala na počet Světového dne porozumění autismu. Téma porozumění mezi lidmi v posledních týdnech ve společnosti rezonuje, proto je důležité o něm neustále mluvit a rozšiřovat povědomí. Potěšilo nás, že i přes nepřízeň počasí přišlo mnoho lidiček podpořit děti, které vnímají svět odlišně, a tím dát najevo, že jejich svět je i náš svět.

Na trať vyběhlo mnoho významných osobností jako olympionička Marie Horáčková, děkan Fakulty pedagogické Západočeské university v Plzni Pavel Mentlík nebo plzeňská čtvrtkařka Tereza Petržilková. Společně s nimi se vydalo na trať i dalších 225 lidí a mezi nimi nechyběly ani děti z našeho klubu. Vzhledem k chladnému počasí a sněhové přeháňce je to velmi obdivuhodné, jako by samotná příroda chtěla ukázka, jak má vypadat tolerance. Neřeším vnější vlivy, které nemohu ovlivnit, ale běžím, protože chci být k někomu blíže.

Irena Vítovcová akci zhodnotila pro reportéry iSport.cz akci vzhledem k počasí jako úspěšnou. Pozitivně hodnotila atmosféru, která celou akci doprovázela a zdůraznila, že mnoha lidem není lhostejný jakýkoliv problém.

Rádi bychom touto cestou poděkovali Občanské sdružení ProCit, z. s. za práci, kterou věnují dětem, jejichž životní cesta není tak úplně jednoduchá.


FOTOGALERIE

Přečtěte si také

6. 6. 2022 - Klub

​Školička bruslení s vlčí smečkou 2022/2023

​Školička bruslení s vlčí smečkou začíná již 20. září 2022.

6. 6. 2022 - Klub

Memorandum o spolupráci zástupci klubů HC Pilsen Wolves a HC Plzeň 1929

Memorandum o spolupráci zástupci klubů HC Pilsen Wolves a HC Plzeň 1929

1. 6. 2022 - Klub

Závěr brusličkové sezóny

Dne 31. května proběhl poslední trénink brusličky organizovaný mládežnickým hokejovým klubem Pilsen Wolves.